TTJda “Mobil hayot: sport va texnologiya” mavzusida tadbir o‘tkazildi
2025-yil 1-dekabr kuni Ingliz tili amaliy fanlar №3 kafedrasi o‘qituvchisi Talibjanova A.L. tashabbusi bilan O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining 2-sonli talabalar turar joyiga tashrif amalga oshirildi.
Tashrifning asosiy maqsadi — talabalarning bo‘sh vaqtini mazmunli tashkil etish, sport va zamonaviy texnologiyalar uyg‘unligida sog‘lom turmush tarzini targ‘ib etishdan iborat bo‘ldi.
Sport va texnologiya uyg‘unligidagi mashg‘ulotlar doirasida talabalar tomonidan quyidagi faoliyatlar tashkil etildi:
- Shaxmat musobaqalari
- Stol tennisi bellashuvlari
- Mobil ilovalar orqali “Qadamlar soni” mini-challenge
- Raqamli sport kuzatuv dasturlari yordamida jamoaviy mashg‘ulotlar
Ushbu faoliyatlar talabalarda sog‘lom turmush tarziga bo‘lgan qiziqishni oshirdi, sport jarayonini texnologiyalar bilan uyg‘unlashtirishga va natijalarni real vaqt rejimida kuzatish imkoniyatini yaratdi.
Tadbir davomida talabalar:
- mobil texnologiyalar yordamida jismoniy faollik darajasini nazorat qildilar;
- natijalarni bir-birlari bilan baham ko‘rib, do‘stona raqobat muhitini yaratdilar;
- o‘zaro muloqot orqali jamoaviylik va qo‘llab-quvvatlash madaniyatini mustahkamlashdi.
Mazkur tadbir talabalar uchun samarali dam olish, texnologiyalarni amaliy qo‘llash, sport orqali sog‘lom hayot tarzini shakllantirish hamda o‘z qiziqish va iqtidorlarini namoyon etish imkonini berdi.

В ТТЖ состоялось мероприятие на тему "Мобильная жизнь: спорт и технологии"
1 декабря 2025 года по инициативе преподавателя кафедры практических дисциплин английского языка №3 Талибжановой А.Л. состоялся визит в студенческое общежитие №2 Узбекистанского государственного университета мировых языков.
Основной целью визита было организовать досуг студентов, а также пропагандировать здоровый образ жизни через сочетание спорта и современных технологий.
В рамках мероприятия были организованы следующие виды деятельности:
• Шахматный турнир
• Соревнования по настольному теннису
• Мини-челлендж "Шаги" с использованием мобильных приложений
• Командные тренировки с использованием цифровых спортивных отслеживающих программ
Эти активности повысили интерес студентов к здоровому образу жизни, позволили интегрировать спортивный процесс с технологиями и создали возможность отслеживать результаты в реальном времени.
Во время мероприятия студенты:
• Контролировали уровень физической активности с помощью мобильных технологий;
• Обменивались результатами, создавая атмосферу дружеского соперничества;
• Усилили культуру командной работы и поддержки через общение.
Это мероприятие предоставило студентам возможность эффективно отдохнуть, применить технологии на практике, развивать здоровый образ жизни через спорт и продемонстрировать свои интересы и таланты.