Xorijiy tillar — kelajakka ochilgan eshik!
2026-yil 4-fevral kuni Toshkent shahri Uchtepa tumani 283-umumta’lim maktabida Xorijiy tillarni rivojlantirish va o‘qitish markazi qoshida faoliyat yuritayotgan ingliz tili to‘garagi doirasida samarali ishlar amalga oshirildi.
Mazkur to‘garak faoliyatini olib borishda Ingliz filologiyasi fakulteti 4-bosqich talabalari N. Rustamova va S. Boynazarova o‘zlarining faolligi, mas’uliyati va fidoyiligi bilan alohida e’tirof etildilar.
Ularning fan to‘garagini tashkil etish va o‘quvchilar bilan ishlashdagi namunali faoliyati maktab direktori N. Kambarova tomonidan munosib baholanib, talabalarimiz tashakkurnoma bilan taqdirlandilar.
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti talabalari tomonidan olib borilayotgan bunday amaliy mashg‘ulotlar nazariya va amaliyot uyg‘unligining yorqin ifodasi bo‘lib, yoshlarning xorijiy tillarga bo‘lgan qiziqishini yanada oshirishga xizmat qilmoqda.
Fidoyi va tashabbuskor talabalarimizning bu kabi yutuqlari kelgusida yanada keng ko‘lamli natijalarga zamin yaratishiga ishonamiz.

Иностранные языки — дверь в будущее!
4 февраля 2026 года в школе №283 Учетепинского района города Ташкента были проведены продуктивные занятия в рамках кружка английского языка, действующего при Центре развития и преподавания иностранных языков.
Особое признание было оказано студенткам 4 курса факультета английской филологии Н. Рустамовой и С. Бойназаровой за их активность, ответственность и преданность делу в организации работы кружка.
Примерная работа студентов с учащимися была высоко оценена директором школы Н. Камбаровой, а студентки были награждены благодарственными письмами.
Подобные практические занятия, проводимые студентами Университета мировых языков Узбекистана, являются ярким примером сочетания теории и практики и способствуют росту интереса молодёжи к иностранным языкам.
Мы уверены, что такие достижения инициативных и преданных студентов станут основой для ещё более значимых результатов в будущем.