Davra suhbati o’tkazildi
2024-yilning 6-dekabr kuni  O'zDJTU Ingliz tili nazariy aspektlari №3 kafedrasi Phd, v.b. dotsenti Z.A. Erdanova, kafedra katta o‘qituvchisi F. Mamatkulova hamda kafedra o‘qituvchilari H.Xujaniyozova,  G.Rashidova,  M.Sultonova, E.Raxmatova,  va L.Xayrullayeva, Ingliz tili №3 fakulteti talabalari ishtirokida “9-dekabr - Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurash kuni” mavzusida davra suhbati o’tkazildi.
Dunyoning rivojlanishi hamda tinchlik va xavfsizlikni ta’minlash maqsadida korrupsiyaga qarshi kurashda birlashmog‘imiz lozim! Korrupsiya – bu har bir jamiyatning ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirishini izdan chiqaruvchi eng xavfli jinoyatdir. Hech qaysi mamlakat, biron-bir hudud yoki jamiyat yo‘qki, u korrupsiyaga qarshi immunitetga ega bo‘lsa. Korrupsiyaga qarshi kurash dunyo miqyosida bugungi kunning eng dolzarb masalalaridan bir boʼlib qolmoqda. Bu illatga qarshi kurash dunyoning koʼplab mamlakatlarini qamrab oladi. Oʼzbekiston Respublikasi ham korrupsiyaga qarshi kurashga oʼz hissasini qoʼshib kelmoqda.
Hozirgi paytda respublikamizda korrupsiyaga qarshi kurash doirasida bir qator dasturlar qabul qilindi va ular boʼyicha keng qamrovli ishlar amalga oshirilib kelmoqda. Bu kabi dolzarb fikrlar davra suhbatida aytib o‘tildi.

Был проведен круглый стол
6 декабря 2024 года кафедра №3 теоретических аспектов английского языка УзГУМЯ  с участием доцента, PhD, Эрдановой, старшего преподавателя Маматкуловой и преподавателей Хужаниязовой, Рашидовой, Султановой, Рахматовой и Хайруллаевой, студентов факультета английского языка №3 был проведен круглый стол на тему “9 декабря - Международный день борьбы с коррупцией”.
Мы должны объединиться в борьбе с коррупцией с целью развития мира и обеспечения мира и безопасности! Коррупция-наиболее опасное преступление, подрывающее социально-экономическое развитие каждого общества. Нет ни страны, ни территории, ни общества, которые бы были невосприимчивы к коррупции. Борьба с коррупцией остается одной из самых актуальных проблем сегодняшнего дня во всем мире. Борьба с этим недугом охватывает многие страны мира. Республика Узбекистан также вносит свой вклад в борьбу с коррупцией.
В настоящее время в республике в рамках борьбы с коррупцией принят ряд программ, по которым ведется широкомасштабная работа. Такие актуальные моменты были озвучены на круглом столе.