20-fevral kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida 10.00.04 – Yevropa, Amerika va Avstraliya xalqlari tili va adabiyoti ixtisosligi bo‘yicha “Morfologik xususiyatlar rus tilining fuzion tabiatining namoyon bo‘lishi sifatida” mavzusidagi filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiyaning ilmiy seminar muhokamasi bo‘lib o‘tdi. Tadbir an’anaviy va ZOOM onlayn platformasi orqali tashkil etildi.
Muhokama jarayonida rasmiy opponentlar ishtirok etib, tadqiqotning dolzarbligi, ilmiy yangiligi va nazariy-amaliy ahamiyati yuzasidan o‘z fikr-mulohazalarini bildirdilar. Dissertatsiyada ilgari surilgan ilmiy xulosalar va takliflar atroflicha tahlil qilindi.
Seminar davomida ishtirokchilar tomonidan berilgan savollarga izlanuvchi tomonidan asosli javoblar taqdim etildi hamda ilmiy ish yuzasidan tegishli tavsiyalar bildirildi.

Состоялось обсуждение диссертационного исследования на научном семинаре
20 февраля в Узбекском государственном университете мировых языков состоялось обсуждение на научном семинаре диссертации, представленной на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам по специальности 10.00.04 — Языки и литературы народов Европы, Америки и Австралии, на тему «Морфологические особенности как проявление фузионной природы русского языка». Мероприятие было организовано в традиционном формате, а также посредством онлайн-платформы ZOOM.
В ходе обсуждения приняли участие официальные оппоненты, которые высказали свои мнения относительно актуальности исследования, его научной новизны и теоретико-практической значимости. Научные выводы и предложения, выдвинутые в диссертации, были всесторонне проанализированы.
В рамках семинара соискатель дал аргументированные ответы на вопросы участников, а также были представлены соответствующие рекомендации по дальнейшему совершенствованию научной работы.