25-dekabr kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi DSc.03/30.12.2019. Fil.27.01 raqamli Ilmiy kengash 41 - son majlisi bo‘lib o‘tdi.
Unda Yunusova Soxiba Abdusattorovna tomonidan 10.00.06 – Qiyosiy adabiyotshunoslik, chog‘ishtirma tilshunoslik va tarjimashunoslik ixtisosligi bo‘yicha tayyorlangan “Fransuz va o‘zbek tillaridagi reklama matnlarining gender xususiyatlari” mavzusidagi filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoya qilindi.
Muhokama jarayoni davomida dissertatsiya mavzusining dolzarbligi, ilm-fan sohasiga qo‘shadigan hissasi, o‘rganilganlik darajasi va ilmiy yangiligiga haqida so‘z yuritildi. Yakunda tadqiqotchi tomonidan ishtirokchilarni qiziqtirgan barcha savollarga asosli javoblar taqdim etildi.

25 декабря DSc присуждает ученую степень при Узбекском государственном университете мировых языков.03/30.12.2019. Слон.27.01 состоялось заседание Ученого совета № 41.
На нем была защищена диссертация на соискание ученой степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам на тему “Гендерные особенности рекламных текстов на французском и узбекском языках”, подготовленная Юнусовой Сохибой Абдусатторовной по специальности 10.00.06 – сравнительное литературоведение, сравнительное языкознание и переводоведение.
При защите диссертации ректор УзГУМЯ, проф. Ильхомжон Тухтасинов, члены Ученого совета, официальные оппоненты и другие ответственные лица университета.
В ходе обсуждения обсуждалась актуальность темы диссертации, ее вклад в науку, степень изученности и научная новизна. В итоге исследователь предоставил обоснованные ответы на все интересующие участников вопросы.