“Mening yurtim” mavzusidagi esselar tanlovi g‘oliblari aniqlandi
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 20-yanvardagi 36-sonli qarori bilan tasdiqlangan chora-tadbirlar dasturining 18-bandida belgilangan vazifalar ijrosi doirasida O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida “Vatan bo‘ylab sayohat qilamiz” shiori ostida talabalarning ijodiy safarlari tashkil etildi. Ushbu safarlar natijasida esa “Mening yurtim” mavzusida esselar tanlovi o‘tkazildi.
6-may kuni bo‘lib o‘tgan tanlovda talabalar o‘z yurtining qadimiy tarixi, madaniyati, moddiy-ma’naviy merosi va bunyodkorlik ishlariga oid taassurotlarini badiiy ifodalagan ijodiy ishlar bilan ishtirok etdilar.
Tanlov natijalariga ko‘ra:
1-o‘rin – Olimova Shahina Botirjon qizi (Ingliz tili 2-fakulteti talabasi),
2-o‘rin – Bozorova Nilufar Shavkat qizi (Ingliz filologiyasi fakulteti talabasi),
3-o‘rin – Abdumannonova Marjona Xusan qizi (Ingliz tili 1-fakulteti talabasi) deb topildi.
Tanlovning universitet bosqichi g‘oliblari O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti rektori tomonidan faxriy yorliq, esdalik sovg‘alari hamda bazaviy stipendiya miqdorining bir baravari miqdorida bir martalik pul mukofoti bilan taqdirlanadi.

Winners of the “My Homeland” essay contest announced
As part of the implementation of item 18 of the action plan approved by Resolution No. 36 of the Cabinet of Ministers of the Republic of Uzbekistan dated January 20, 2024, creative student trips under the slogan “Traveling Across the Homeland” were organized at Uzbekistan State World Languages University. Based on the outcomes of these trips, an essay contest on the theme “My Homeland” was held.
At the contest held on May 6, students submitted creative works that artistically expressed their impressions of the ancient history, culture, tangible and spiritual heritage, and development efforts of their homeland.
According to the results of the contest:
1st place – Shahina Olimova, daughter of Botirjon (student of the 2nd Faculty of English),
2nd place – Nilufar Bozorova, daughter of Shavkat (student of the Faculty of English Philology),
3rd place – Marjona Abdumannonova, daughter of Khusan (student of the 1st Faculty of English).
Winners of the university-level contest will be awarded honorary diplomas, commemorative gifts, and a one-time cash prize equal to one basic scholarship amount by the Rector of Uzbekistan State World Languages University.