“Sportchi – yurt himoyachisi”: Stol tennisi bo‘yicha universitet birinchiligi bo‘lib o‘tdi
16-may kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti sport majmuasida sport oyligi doirasida “Sportchi – yurt himoyachisi” shiori ostida talabalar o‘rtasida stol tennisi bo‘yicha universitet birinchiligi musobaqasi tashkil etildi.
Mazkur musobaqada universitetning barcha fakultetlaridan jami 100 nafar talaba-yoshlar ishtirok etib, g‘oliblik uchun bahs olib bordi. Bellashuvlar sport ruhida, sog‘lom raqobat va do‘stona muhitda o‘tdi.
Musobaqa yakunida quyidagi talabalar sovrindor deb topildi:
Talaba-yigitlar o‘rtasida:
1-o‘rin – Qodirov Yaxyomirza (Tarjimonlik fakulteti)
2-o‘rin – Eshtemirov Akbar (Tarjimonlik fakulteti)
3-o‘rin – Tursunaliyev Abdulaziz (Ingliz tili 3-fakulteti)
Talaba-qizlar o‘rtasida:
1-o‘rin – Qahramonxujayeva Lolaxon (Xalqaro jurnalistika fakulteti)
2-o‘rin – Safarova Sabrina (Rus filologiyasi fakulteti)
3-o‘rin – Shuhratova Kamola (Tarjimonlik fakulteti)
G‘olib va sovrindor talabalar universitet tomonidan diplom va esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi. Ushbu musobaqa talabalar orasida sog‘lom turmush tarzini keng targ‘ib qilish, sportga bo‘lgan qiziqishni oshirish hamda ularning jismoniy faolligini qo‘llab-quvvatlashda muhim ahamiyat kasb etdi.

«Спортсмен – защитник Родины»: прошёл университетский чемпионат по настольному теннису
16 мая в спортивном комплексе Узбекского государственного университета мировых языков в рамках спортивного месяца был организован чемпионат университета по настольному теннису среди студентов под девизом «Спортсмен – защитник Родины».
В соревновании приняли участие 100 студентов из всех факультетов университета, которые боролись за победу. Турнир прошёл в духе спорта, честной конкуренции и дружелюбной атмосфере.
По итогам соревнования призовые места распределились следующим образом:
Среди юношей:
1-е место – Яхьёмирза Кадыров (факультет перевода)
2-е место – Акбар Эштемиров (факультет перевода)
3-е место – Абдулазиз Турсуналиев (3-й факультет английского языка)
Среди девушек:
1-е место – Лолахон Кахрамонходжаева (факультет международной журналистики)
2-е место – Сабрина Сафарова (факультет русской филологии)
3-е место – Камола Шухратова (факультет перевода)
Победители и призёры были награждены дипломами и памятными подарками от университета. Данное мероприятие сыграло важную роль в продвижении здорового образа жизни среди студентов, повышении интереса к спорту и поддержке их физической активности.