Ochilov Elbek Olimovich Oʻzbekiston Davlat jahon tillari universiteti Ingliz tili 2-fakulteti Jismoniy madaniyat va sport kafedrasi mudiri lavozimiga tayinlandi.
2009-yil O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya institutining bakalavr yo‘nalishi,
2013-yilda O‘zbekiston davlat jismoniy tarbiya institutining magistratura yo‘nalishini tamomlagan.
2022-yilda dissertatsiya himoyasini qilgan (PhD).
Elbek Ochilov tayinlovga qadar quyidagi lavozimlarda ishlab kelgan:
2010-2014 – yillarda  Toshkent iqtisodiyot va servis kolleji jismoniy tarbiya kafedrasida o‘qituvchi;
2014-2019 – yillarda  O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti “Jismoniy madaniyat va sport” kafedrasida o‘qituvchi;
2019-2021– yillarda  O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti “Jismoniy madaniyat va sport” kafedrasida katta o‘qituvchi;
2021-2023 – yillarda O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti “Jismoniy madaniyat va sport” kafedrasida v.v.b. dotsent, (PhD).

Очилов Эльбек Олимович назначен заведующим кафедрой физической культуры и спорта 2-го факультета английского языка Узбекского государственного университета мировых языков.
2009 - бакалавриат Государственного института физической культуры Узбекистана,
В 2013 году окончил магистратуру Государственного института физической культуры Узбекистана.
В 2022 году защитил кандидатскую диссертацию (PhD).
До назначения Эльбек Очилов работал на следующих должностях:
В 2010-2014 годах работал преподавателем кафедры физического воспитания Ташкентского колледжа экономики и сервиса;
В 2014-2019 годах работал преподавателем кафедры «Физическая культура и спорт» Узбекского государственного университета мировых языков;
В 2019-2021 годах – старший преподаватель кафедры «Физическая культура и спорт» Узбекского государственного университета мировых языков;
В 2021-2023 годах – (PhD) и.о. доцента кафедры «Физическая культура и спорт» Узбекского государственного университета мировых языков