BITIRUVCHILAR — KATTA HAYOT SARI!
Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Qo‘shma ta’lim dasturlari doirasida Moskva davlat lingvistika universiteti bilan hamkorlikda amalga oshirilayotgan “Filologiya va tillarni o‘qitish (ingliz tili)” ta’lim yo‘nalishining uchinchi bitiruvchilarini katta hayot sari kuzatish marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda O‘zDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov, Qo‘shma ta’lim dasturlarini muvofiqlashtirish bo‘limi boshlig‘i Feruza Rashidova, bitiruvchilar hamda ularning ota-onalari ishtirok etdi.
Tadbir davomida Ilxomjon Tuxtasinov bitiruvchilarga diplomlarini tantanali ravishda topshirdi hamda ularni yangi hayot yo‘lida erishadigan kelgusi muvaffaqiyatlari bilan tabriklab, omad va zafarlar tiladi.
Shuningdek, Feruza Rashidova so‘zga chiqib, bitiruvchilarni ushbu muhim hayotiy bosqich bilan qutladi va ularning kelgusidagi faoliyatiga muvaffaqiyat tiladi.
Tadbirda bitiruvchilarning ota-onalari ham so‘zga chiqib, farzandlarining erishgan yutuqlaridan mamnun ekanliklarini bildirib, universitet jamoasiga minnatdorliklarini izhor etdilar.

ВЫПУСКНИКИ — НАВСТРЕЧУ БОЛЬШОЙ ЖИЗНИ!
Сегодня в Узбекском государственном университете мировых языков состоялась торжественная церемония проводов в большую жизнь третьего выпуска студентов образовательной программы «Филология и преподавание языков (английский язык)», реализуемой в рамках совместных образовательных программ в сотрудничестве с Московским государственным лингвистическим университетом.
В мероприятии приняли участие ректор Узбекского государственного университета мировых языков Илхомжон Тухтасинов, начальник отдела координации совместных образовательных программ Феруза Рашидова, выпускники, а также их родители.
В ходе церемонии Илхомжон Тухтасинов в торжественной обстановке вручил выпускникам дипломы, поздравил их с завершением обучения и пожелал больших успехов, удачи и новых достижений на жизненном пути.
Также с поздравительной речью выступила Феруза Рашидова, которая поздравила выпускников с этим важным этапом их жизни и пожелала им профессиональных и личных успехов.
Во время мероприятия родители выпускников также выступили с речью, выразив радость и гордость за достижения своих детей, а также искреннюю благодарность коллективу университета.