Dissertatsiya ishlar muhokamasining kengaytirilgan kafedra ilmiy seminari bo‘lib o‘tdi
2026-yil 12-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida oflayn va ZOOM onlayn platformasi orqali dissertatsiya ishlar muhokamasining kengaytirilgan kafedra ilmiy seminari bo‘lib o‘tdi.
Seminarda Asrorova Nargiza Isomitdinovnaning 10.00.11 – Til nazariyasi, Amaliy va kompyuter lingvistikasi ixtisosligi bo‘yicha “Ikkinchi tilda sun’iy intellekt chatbotlari bilan og‘zaki suhbatlarning korpusga asoslangan diskurs tahlili” mavzusidagi filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiyasi muhokama qilindi.
Dissertatsiya muhokamasi ochiq muloqot va ilmiy bahs-munozara ruhida o‘tib, talabalar va mutaxassislar uchun qimmatli ilmiy tajriba bo‘ldi.

An Expanded Departmental Scientific Seminar on a Dissertation Discussion Was Held
On March 12, 2026, an expanded departmental scientific seminar dedicated to the discussion of a dissertation was held at Uzbekistan State World Languages University in both offline format and online via the ZOOM platform.
During the seminar, the dissertation of Nargiza Isomitdinovna Asrorova, submitted for the degree of Doctor of Philosophy (PhD) in Philological Sciences in the specialty 10.00.11 – Theory of Language, Applied and Computational Linguistics, was discussed.
The dissertation is entitled “A Corpus-Based Discourse Analysis of Oral Conversations with Artificial Intelligence Chatbots in a Second Language.”
The discussion was conducted in the spirit of open dialogue and scientific debate and served as a valuable academic experience for researchers, specialists, and students who participated in the seminar.