Dissertatsiya ishlar muhokamasining kengaytirilgan kafedra ilmiy seminari bo‘lib o‘tdi
2026-yil 12-mart kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida oflayn va ZOOM onlayn platformasi orqali dissertatsiya ishlar muhokamasining kengaytirilgan kafedra ilmiy seminari bo‘lib o‘tdi.
Seminarda Asrorova Nargiza Isomitdinovnaning 10.00.11 – Til nazariyasi, Amaliy va kompyuter lingvistikasi ixtisosligi bo‘yicha “Ikkinchi tilda sun’iy intellekt chatbotlari bilan og‘zaki suhbatlarning korpusga asoslangan diskurs tahlili” mavzusidagi filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun taqdim etilgan dissertatsiyasi muhokama qilindi.
Dissertatsiya muhokamasi ochiq muloqot va ilmiy bahs-munozara ruhida o‘tib, talabalar va mutaxassislar uchun qimmatli ilmiy tajriba bo‘ldi.

Состоялся расширенный кафедральный научный семинар по обсуждению диссертационной работы
12 марта 2026 года в Узбекском государственном университете мировых языков состоялся расширенный кафедральный научный семинар по обсуждению диссертационной работы, проведённый в офлайн-формате и онлайн через платформу ZOOM.
На семинаре была обсуждена диссертация Асроровой Наргизы Исомитдиновны, представленная на соискание учёной степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам по специальности 10.00.11 – Теория языка, прикладная и компьютерная лингвистика, на тему:
«Корпусно-ориентированный дискурсивный анализ устных диалогов с чат-ботами искусственного интеллекта на втором языке».
Обсуждение диссертации прошло в атмосфере открытого диалога и научной дискуссии и стало ценным научным опытом для присутствующих исследователей, специалистов и студентов.