“Mustaqillik kubogi” sport musobaqalari bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Mustaqilligining 35 yilligi munosabati bilan O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti professor-o‘qituvchilari va xodimlari o‘rtasida “Mustaqillik kubogi” sport musobaqalari tashkil etildi.
Musobaqalar 27–28-avgust kunlari universitet sport majmuasida o‘tkazilib, unda universitet jamoasi vakillari sportning basketbol va voleybol turlari bo‘yicha o‘zaro bellashdilar.
Basketbol bahslarida erkak professor-o‘qituvchilar va xodimlar ishtirok etgan bo‘lsa, voleybol musobaqalarida ayol professor-o‘qituvchilar va xodimlar jamoalari kuch sinashdilar.
Musobaqalar davomida ishtirokchilar yuqori faollik, jamoaviy hamjihatlik va sportga bo‘lgan qiziqishlarini namoyon etdilar.

Состоялись спортивные соревнования «Кубок независимости»
В честь 35-летия независимости Республики Узбекистан среди профессорско-преподавательского состава и сотрудников Узбекского государственного университета мировых языков были организованы спортивные соревнования «Кубок независимости».
Соревнования прошли 27–28 августа в спортивном комплексе университета. Представители университетского коллектива соревновались в таких видах спорта, как баскетбол и волейбол.
В соревнованиях по баскетболу приняли участие мужчины из числа профессорско-преподавательского состава и сотрудников, а в соревнованиях по волейболу свои силы продемонстрировали женские команды преподавателей и сотрудников.
В ходе соревнований участники продемонстрировали высокую активность, командную сплочённость и большой интерес к спорту.