O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Ozarbayjon Respublikasining Boku shahrida o‘tkazilayotgan 3-“Study in Uzbekistan” xalqaro ta’lim ko‘rgazmasida faol ishtirok etmoqda.
Nufuzli xalqaro forum doirasida tashkil etilgan mazkur ko‘rgazmada universitetning yuksak ilmiy salohiyati, xalqaro standartlarga mos zamonaviy ta’lim dasturlari, ilmiy-innovatsion faoliyati hamda xorijiy talabalar uchun yaratilgan keng imkoniyatlar xalqaro hamkorlar, abituriyentlar va mehmonlarga keng namoyish etilmoqda.
Mazkur xalqaro ko‘rgazmada O‘zDJTU Xalqaro hamkorlik bo‘limi yetakchi mutaxassisi Durdona Xodjabekova ham ishtirok etib, universitetning ta’lim imkoniyatlari, xalqaro loyihalari hamda xorijiy talabalar uchun yaratilgan sharoitlar yuzasidan targ‘ibot olib bordi.
Shuningdek, ko‘rgazma doirasida “Ingla International Education and Training” tashkiloti rahbari Ayten xonim bilan uchrashuv o‘tkazildi. Tomonlar Ozarbayjonlik talabalarni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetiga jalb qilish bo‘yicha hamkorlik shartnomasini imzoladilar.
“Study in Uzbekistan” xalqaro ta’lim ko‘rgazmasi mamlakatimiz oliy ta’lim tizimining xalqaro maydondagi nufuzini yanada mustahkamlash, O‘zbekistonni mintaqadagi muhim ta’lim va ilm-fan markazi sifatida keng targ‘ib qilish, shuningdek, xorijiy yoshlarni mamlakatimizda tahsil olishga jalb etishda muhim ahamiyat kasb etmoqda.

Узбекский государственный университет мировых языков активно участвует в 3-й международной образовательной выставке “Study in Uzbekistan”, проходящей в городе Баку, Азербайджанская Республика
В рамках престижного международного форума на данной выставке широко представлены высокий научный потенциал университета, современные образовательные программы, соответствующие международным стандартам, научно-инновационная деятельность, а также широкие возможности, созданные для иностранных студентов. Это привлекает внимание международных партнёров, абитуриентов и гостей мероприятия.
В выставке также приняла участие ведущий специалист отдела международного сотрудничества УзГУМЯ Дурдона Ходжабекова, которая провела презентацию образовательных возможностей университета, международных проектов и условий, созданных для иностранных студентов.
Кроме того, в рамках выставки состоялась встреча с руководителем организации “Ingla International Education and Training” госпожой Айтен. Стороны подписали соглашение о сотрудничестве по привлечению азербайджанских студентов в Узбекский государственный университет мировых языков.
Международная образовательная выставка “Study in Uzbekistan” играет важную роль в дальнейшем укреплении авторитета системы высшего образования нашей страны на международной арене, продвижении Узбекистана как важного образовательного и научного центра региона, а также в привлечении иностранных студентов к обучению в Узбекистане.