O‘zDJTU – XALQARO REYTINGDA NAVBATDAGI MUHIM BOSQICH!
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti (O‘zDJTU) Times Higher Education tomonidan e’lon qilingan Asia University Rankings 2026 reytingida “reporter” maqomi bilan qayd etildi!
Asia University Rankings — Osiyodagi eng nufuzli reytinglardan biri bo‘lib, unda 36 ta mamlakat va hududdan 929 ta universitet ishtirok etadi. Universitetlar ta’lim sifati, ilmiy tadqiqotlar, ilmiy ta’sir (citations), xalqaro hamkorlik va sanoat bilan aloqalar kabi 18 ta ko‘rsatkich asosida baholanadi.
Times Higher Education (THE) + 1
“Reporter” maqomi — bu O‘zDJTUning xalqaro baholash tizimida faol qatnashayotgani, barcha zarur ma’lumotlarni taqdim etgani va global akademik maydonga integratsiyalashuv jarayonida ekanining muhim belgisi hisoblanadi.
Ushbu natija universitetimizning xalqaro reytinglardagi ishtiroki izchil rivojlanayotganini ko‘rsatadi va kelgusida yuqori natijalarga erishish uchun mustahkam asos yaratadi.

ОЧЕРЕДНОЙ ВАЖНЫЙ ЭТАП УзГУМЯ В МЕЖДУНАРОДНОМ РЕЙТИНГЕ!
Узбекский государственный университет мировых языков (УзГУМЯ) был включён в рейтинг Asia University Rankings 2026, опубликованный Times Higher Education, со статусом «reporter»!
Asia University Rankings — один из самых престижных рейтингов в Азии, в котором участвуют 929 университетов из 36 стран и регионов. Университеты оцениваются по 18 показателям, включая качество образования, научные исследования, научное влияние (цитируемость), международное сотрудничество и связи с индустрией.
Статус «reporter» означает, что  активно участвует в международной системе оценки, предоставил все необходимые данные и находится в процессе интеграции в глобальное академическое пространство.
Этот результат демонстрирует последовательное развитие участия университета в международных рейтингах и создаёт прочную основу для достижения более высоких результатов в будущем.