O‘zDJTU – XALQARO REYTINGDA NAVBATDAGI MUHIM BOSQICH!
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti (O‘zDJTU) Times Higher Education tomonidan e’lon qilingan Asia University Rankings 2026 reytingida “reporter” maqomi bilan qayd etildi!
Asia University Rankings — Osiyodagi eng nufuzli reytinglardan biri bo‘lib, unda 36 ta mamlakat va hududdan 929 ta universitet ishtirok etadi. Universitetlar ta’lim sifati, ilmiy tadqiqotlar, ilmiy ta’sir (citations), xalqaro hamkorlik va sanoat bilan aloqalar kabi 18 ta ko‘rsatkich asosida baholanadi.
Times Higher Education (THE) + 1
“Reporter” maqomi — bu O‘zDJTUning xalqaro baholash tizimida faol qatnashayotgani, barcha zarur ma’lumotlarni taqdim etgani va global akademik maydonga integratsiyalashuv jarayonida ekanining muhim belgisi hisoblanadi.
Ushbu natija universitetimizning xalqaro reytinglardagi ishtiroki izchil rivojlanayotganini ko‘rsatadi va kelgusida yuqori natijalarga erishish uchun mustahkam asos yaratadi.

A NEW IMPORTANT MILESTONE FOR UzSWLU IN INTERNATIONAL RANKINGS!
Uzbekistan State World Languages University (UzSWLU) has been listed in the Times Higher Education Asia University Rankings 2026 with “reporter” status!
The Asia University Rankings is one of the most prestigious rankings in Asia, featuring 929 universities from 36 countries and regions. Universities are evaluated based on 18 indicators, including teaching quality, research, research impact (citations), international outlook, and industry income.
The “reporter” status indicates that UzSWLU is actively participating in the international evaluation system, has submitted all required data, and is in the process of integrating into the global academic community.
This result demonstrates the university’s steady progress in international rankings and provides a strong foundation for achieving higher results in the future.