O‘zDJTU o‘qituvchisining maqolasi xalqaro nashr sahifalarida
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Tarjimonlik fakulteti “Arab tili tarjima nazariyasi va amaliyoti” kafedrasi katta o‘qituvchisi Ahmad Jasim Abbas Al-Zubaydining maqolasi xalqaro miqyosdagi nashrlarda e’lon qilindi.
Xususan, uning “Azzaman” gazetasida chop etilgan maqolasida ilm-fan, innovatsiyalar, zamonaviy texnologiyalar va inson kapitalini rivojlantirish orqali yangi Uyg‘onish davrini barpo etish yo‘lidagi jarayonlar haqida so‘z yuritilgan.
Maqolaning O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi huzuridagi “Dunyo” axborot agentligining rasmiy kanalida e’lon qilingani ham qayd etildi.

Article by O‘zDJTU Lecturer Published in an International Publication
An article by Ahmad Jasim Abbas Al-Zubaydi, Senior Lecturer at the Department of Theory and Practice of Arabic Language Translation, Faculty of Translation Studies, Uzbekistan State World Languages University, has been published in an international publication.
In particular, his article published in the Azzaman newspaper discusses the ongoing efforts to build a new era of Renaissance through the development of science, innovation, modern technologies, and human capital.
It is also noted that the article was published on the official channel of the “Dunyo” Information Agency under the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan.