O‘zDJTU o‘qituvchisining maqolasi xalqaro nashr sahifalarida
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Tarjimonlik fakulteti “Arab tili tarjima nazariyasi va amaliyoti” kafedrasi katta o‘qituvchisi Ahmad Jasim Abbas Al-Zubaydining maqolasi xalqaro miqyosdagi nashrlarda e’lon qilindi.
Xususan, uning “Azzaman” gazetasida chop etilgan maqolasida ilm-fan, innovatsiyalar, zamonaviy texnologiyalar va inson kapitalini rivojlantirish orqali yangi Uyg‘onish davrini barpo etish yo‘lidagi jarayonlar haqida so‘z yuritilgan.
Maqolaning O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligi huzuridagi “Dunyo” axborot agentligining rasmiy kanalida e’lon qilingani ham qayd etildi.

Статья преподавателя УзГУМЯ опубликована на страницах международного издания
Статья старшего преподавателя кафедры «Теория и практика перевода арабского языка» факультета переводоведения Узбекского государственного университета мировых языков Ахмада Джасима Аббаса Аль-Зубайди была опубликована в международном издании.
В частности, в статье, опубликованной в газете «Azzaman», рассказывается о процессах, направленных на построение новой эпохи Возрождения посредством развития науки, инноваций, современных технологий и человеческого капитала.
Также отмечается, что статья была опубликована на официальном канале информационного агентства «Дунё» при Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан.