O‘zDJTU talabalari yutuqlari e’tirof etildi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Kengashi yig‘ilishi davomida xalqaro va respublika miqyosidagi nufuzli tanlovlarda yuqori natijalarga erishgan talabalarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Jumladan, Sharq filologiyasi fakulteti Xitoy tili yo‘nalishi talabalari “Xitoy tili ko‘prigi – 2026” xalqaro tanlovida erishgan yutuqlari munosabati bilan tashakkurnoma bilan taqdirlandilar:
Gran-pri sohibi – Hamidullayeva Nafisa
I o‘rin – Xamroeva Shahrizoda
II o‘rin:
• Abdurahimova Munavvarxon
• Sadullayeva Shahrizoda
• Yendibayeva Go‘zal
III o‘rin – Satkulova Ulday
Shuningdek, Xalqaro jurnalistika fakulteti talabasi Usmonov Otabek Muzaffarovich “Mirzo Ulug‘bek vorislari – 2026” respublika tanlovining respublika bosqichi g‘olibi bo‘lgani munosabati bilan tashakkurnoma bilan taqdirlandi.
Tadbir davomida Otabek Usmonov “Ulug‘bek” jamg‘armasi, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Yoshlar ishlari agentligi tomonidan 8 million 240 ming so‘m miqdoridagi pul mukofoti bilan rag‘batlantirilgani alohida e’tirof etildi.

Достижения студентов УзГУМЯ получили высокое признание
В ходе заседания Совета Узбекского государственного университета мировых языков состоялась церемония награждения студентов, добившихся высоких результатов на международных и республиканских престижных конкурсах.
В частности, студенты направления китайского языка факультета восточной филологии были награждены благодарственными письмами за достижения на международном конкурсе «Китайский язык — мост 2026»:
• Гран-при — Хамидуллаева Нафиса
• I место — Хамроева Шахризода
• II место:
• Абдурахимова Муннавархон
• Садуллаева Шахризода
• Ендибаева Гузаль
• III место — Саткулова Улдай
Также студент факультета международной журналистики Усманов Отабек Музаффарович был награждён благодарственным письмом за победу на республиканском этапе конкурса «Потомки Мирзо Улугбека – 2026».
В ходе мероприятия было особо отмечено, что Отабек Усманов был поощрён денежной премией в размере 8 240 000 сумов от Фонда «Улугбек», Министерства высшего образования, науки и инноваций, а также Агентства по делам молодёжи.
Коллектив университета искренне поздравляет всех победителей и желает им дальнейших успехов в их деятельности.