O‘zDJTU talabalari yutuqlari e’tirof etildi
O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti Kengashi yig‘ilishi davomida xalqaro va respublika miqyosidagi nufuzli tanlovlarda yuqori natijalarga erishgan talabalarni taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Jumladan, Sharq filologiyasi fakulteti Xitoy tili yo‘nalishi talabalari “Xitoy tili ko‘prigi – 2026” xalqaro tanlovida erishgan yutuqlari munosabati bilan tashakkurnoma bilan taqdirlandilar:
Gran-pri sohibi – Hamidullayeva Nafisa
I o‘rin – Xamroeva Shahrizoda
II o‘rin:
• Abdurahimova Munavvarxon
• Sadullayeva Shahrizoda
• Yendibayeva Go‘zal
III o‘rin – Satkulova Ulday
Shuningdek, Xalqaro jurnalistika fakulteti talabasi Usmonov Otabek Muzaffarovich “Mirzo Ulug‘bek vorislari – 2026” respublika tanlovining respublika bosqichi g‘olibi bo‘lgani munosabati bilan tashakkurnoma bilan taqdirlandi.
Tadbir davomida Otabek Usmonov “Ulug‘bek” jamg‘armasi, Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi hamda Yoshlar ishlari agentligi tomonidan 8 million 240 ming so‘m miqdoridagi pul mukofoti bilan rag‘batlantirilgani alohida e’tirof etildi.

Student Achievements of UzSWLU Recognized
During the meeting of the Council of the Uzbekistan State World Languages University, a ceremony was held to honor students who achieved outstanding results in prestigious international and national competitions.
In particular, students of the Chinese Language program at the Faculty of Oriental Philology were awarded letters of appreciation for their achievements in the international competition “Chinese Bridge – 2026”:
• Grand Prix — Hamidullayeva Nafisa
• 1st place — Khamroyeva Shahrizoda
• 2nd place:
• Abdurakhimova Munavvarxon
• Sadullayeva Shahrizoda
• Yendibayeva Guzal
• 3rd place — Satkulova Ulday
In addition, student of the Faculty of International Journalism Usmonov Otabek Muzaffarovich was awarded a letter of appreciation for winning the republican stage of the competition “Successors of Mirzo Ulugbek – 2026.”
It was also highlighted that Otabek Usmonov received a monetary award of 8,240,000 UZS from the “Ulugbek” Foundation, the Ministry of Higher Education, Science and Innovation, and the Youth Affairs Agency.
The university community warmly congratulates all winners and wishes them continued success in their future endeavors.