Talabalar uchun “Shahidlar xotirasi” muzeyiga ma’naviy-ma’rifiy ekskursiya tashkil etildi
12-may kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti 3-Ingliz tili fakulteti Ikkinchi chet tili kafedrasi turk tili o‘qituvchisi N. Muminova tomonidan 1-kurs FTURK 2522 va FTURK 2523 guruh talabalari bilan birgalikda “Shahidlar xotirasi” muzeyiga tashrif uyushtirildi.
Mazkur ekskursiya talaba-yoshlarning tarixiy xotira, milliy qadriyatlar va vatanparvarlik haqidagi bilimlarini boyitish, ularning ma’naviy dunyoqarashini kengaytirish maqsadida tashkil etildi.
Tashrif davomida talabalar muzeydagi tarixiy eksponatlar, hujjatlar va ma’lumotlar bilan yaqindan tanishdilar. Shuningdek, yurtimiz ozodligi va xalqimiz tinchligi yo‘lida fidokorona kurash olib borgan ajdodlarimizning hayoti hamda jasorati haqida batafsil ma’lumotlarga ega bo‘ldilar.

Для студентов была организована духовно-просветительская экскурсия в музей «Памяти жертв репрессий»
12 мая преподаватель турецкого языка кафедры второго иностранного языка 3-го факультета английского языка Узбекского государственного университета мировых языков Н. Муминова совместно со студентами 1 курса групп FTURK 2522 и FTURK 2523 организовала посещение музея «Памяти жертв репрессий».
Данная экскурсия была организована с целью обогащения знаний студентов о исторической памяти, национальных ценностях и патриотизме, а также расширения их духовного мировоззрения.
В ходе посещения студенты подробно ознакомились с историческими экспонатами, документами и материалами музея. Кроме того, они получили подробную информацию о жизни и героизме наших предков, самоотверженно боровшихся за свободу Родины и мирную жизнь народа.