Ispan-O'zbek markazi ochilishi
2023-yil 23-noyabr kuni Ispaniya Qirolligining Kadis universitetida “Ispan-Oʻzbek markazi”ning ochilishiga bagʻishlangan tadbir boʻlib oʻtdi.
Ushbu tadbirda Oʻzbekistonning Ispaniyadagi elchixonasi masʼul xodimlari, OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov, Roman-German filologiyasi fakulteti dekan oʻrinbosari A. Xalillayev, shuningdek Kadis universiteti rektori Fransisko Piniella hamda mazkur universitet rahbar-xodimlari ishtirok etdi.
OʻzDJTU rahbarlari, professor-oʻqituvchilari va talabalari tadbirda online tarzda ishtirok etib, talabalarimiz Ispaniya va Oʻzbekistonning mashhur shoirlari sheʼrlaridan namunalarni oʻqib eshittirdilar.
Tadbir soʻnggida Kadis universiteti va Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektorlari hamkorlik toʻgʻrisidagi shartnomalarni imzoladilar.

Opening of the Spanish-Uzbek Center
On November 23, 2023, an event dedicated to the opening of the "Spanish-Uzbek Center" was held at the University of Cadiz of the Kingdom of Spain.
Officials of the embassy of Uzbekistan in Spain, rector of UzSWLU Ilkhom Tukhtasinov, deputy dean of the Faculty of Romano-Germanic Philology A. Khalillayev, as well as the rector of Cadiz University Francisco Piniella and the leaders of this university took part in this event.
Leaders, professors and students of UzSWLU took part in the event online, and our students read out examples of poems by famous poets of Spain and Uzbekistan. At the end of the event, the rectors of Cadiz University and Uzbekistan State World Languages University   signed cooperation agreements.