Ispan-O'zbek markazi ochilishi
2023-yil 23-noyabr kuni Ispaniya Qirolligining Kadis universitetida “Ispan-Oʻzbek markazi”ning ochilishiga bagʻishlangan tadbir boʻlib oʻtdi.
Ushbu tadbirda Oʻzbekistonning Ispaniyadagi elchixonasi masʼul xodimlari, OʻzDJTU rektori Ilxomjon Tuxtasinov, Roman-German filologiyasi fakulteti dekan oʻrinbosari A. Xalillayev, shuningdek Kadis universiteti rektori Fransisko Piniella hamda mazkur universitet rahbar-xodimlari ishtirok etdi.
OʻzDJTU rahbarlari, professor-oʻqituvchilari va talabalari tadbirda online tarzda ishtirok etib, talabalarimiz Ispaniya va Oʻzbekistonning mashhur shoirlari sheʼrlaridan namunalarni oʻqib eshittirdilar.
Tadbir soʻnggida Kadis universiteti va Oʻzbekiston davlat jahon tillari universiteti rektorlari hamkorlik toʻgʻrisidagi shartnomalarni imzoladilar.

23 ноября 2023 года в Кадисском университете Королевства Испания состоялось мероприятие, посвященное открытию “Испано-узбекского центра”.
В мероприятии приняли участие ответственные сотрудники посольства Узбекистана в Испании, ректор УзГУМЯ Ильхомжон Тухтасинов, заместитель декана факультета романо-германской филологии А.Халиллаев, а также ректор университета Кадиса Франсиско пиньелла и руководители и сотрудники университета.
Руководители, преподаватели и студенты УзГУМЯ приняли участие в онлайн-мероприятии, где наши студенты прочитали образцы стихов известных поэтов Испании и Узбекистана. В завершение мероприятия ректоры университета Кадиса и Узбекского государственного университета мировых языков подписали соглашения о сотрудничестве.