Xorijiy tillar fan olimpiada tanlovining Respublika bosqichini o‘tkazishga tayyorgarlik va tashkiliy ishlarni amalga oshirish bo‘yicha Tashkiliy qo‘mitaning 1-yig‘ilishi Zoom orqali bo‘lib o‘tdi.
13-avgust kuni O‘zDJTUda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 15-iyuldagi 247-son buyrug‘i asosida o‘tkaziladigan O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida xorijiy tillar (ingliz, nemis, fransuz, italyan, ispan, arab, xitoy, koreys, yapon) fan olimpiada tanlovining Respublika bosqichini o‘tkazishga tayyorgarlik va tashkiliy ishlarni amalga oshirish bo‘yicha Tashkiliy qo‘mitaning 1-yig‘ilishi Zoom orqali bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda olimpiada uchun mas’ul bo‘lgan barcha oliy ta’lim muassasalari tashkiliy qo‘mita a’zolari hamda hakamlar komissiyasi a’zolari qatnashdi.
Olimpiadani yuqori saviyada o‘tkazish, hakamlar tarkibi, o‘tkazish vaqti, o‘tkazilish tartibi, chora-tadbirlari hamda kelgusidagi rejalar  muhokama qilindi.

On September 13, the 1st Meeting of the Organizing Committee for the preparation and implementation of organizational work for the Republican stage of the science Olympicad competition among students of Higher Education Institutions of the Republic of Uzbekistan (English, German, French, Italian, Spanish, Arabic, Chinese, Korean, Japanese), which will be held on the basis of Order No. 247 of the Ministry of Higher Education, was held.
The meeting was attended by members of the organizing committee of all higher education institutions responsible for the Olympiads, as well as members of the jury.
The high level of the Olympiads, the composition of the judges, the timing of the holding, the procedure, measures and future plans were discussed.