Xorijiy tillar fan olimpiada tanlovining Respublika bosqichini o‘tkazishga tayyorgarlik va tashkiliy ishlarni amalga oshirish bo‘yicha Tashkiliy qo‘mitaning 1-yig‘ilishi Zoom orqali bo‘lib o‘tdi.
13-avgust kuni O‘zDJTUda Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligining 2024-yil 15-iyuldagi 247-son buyrug‘i asosida o‘tkaziladigan O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim muassasalari talabalari o‘rtasida xorijiy tillar (ingliz, nemis, fransuz, italyan, ispan, arab, xitoy, koreys, yapon) fan olimpiada tanlovining Respublika bosqichini o‘tkazishga tayyorgarlik va tashkiliy ishlarni amalga oshirish bo‘yicha Tashkiliy qo‘mitaning 1-yig‘ilishi Zoom orqali bo‘lib o‘tdi.
Yig‘ilishda olimpiada uchun mas’ul bo‘lgan barcha oliy ta’lim muassasalari tashkiliy qo‘mita a’zolari hamda hakamlar komissiyasi a’zolari qatnashdi.
Olimpiadani yuqori saviyada o‘tkazish, hakamlar tarkibi, o‘tkazish vaqti, o‘tkazilish tartibi, chora-tadbirlari hamda kelgusidagi rejalar  muhokama qilindi.

1-е заседание оргкомитета по подготовке и проведению республиканского этапа конкурса олимпиад по иностранным языкам состоялось через Zoom.
Подготовка и проведение 13 августа в УзГУМЯ республиканского этапа олимпиады по иностранным языкам (английский, немецкий, французский, итальянский, испанский, арабский, китайский, корейский, японский) среди студентов высших учебных заведений Республики Узбекистан, проводимой на основании приказа Министерства высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан от 15 июля 2024 года № 247, 1-е заседание оргкомитета по проведению организационной работы состоялось через Zoom.
На заседании присутствовали члены оргкомитета, а также члены судейской комиссии всех высших учебных заведений, ответственных за Олимпиаду.
Были обсуждены проведение Олимпиады на высоком уровне, состав судей, время проведения, порядок проведения, мероприятия и планы на будущее.