Britaniya Kengashi vakillarining O‘zDJTUga tashrifi bo‘lib o‘tdi
28-aprel kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida Britaniya Kengashining Wider Europe mintaqasi bo‘yicha direktori Adrian Chadvik boshchiligidagi delegatsiya ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi. Delegatsiya tarkibida O‘zbekistondagi Britaniya Kengashi direktori Maykl Xoulgeyt, direktor o‘rinbosari Jamilya Gulmova, loyiha menejeri Sadoqat Xo‘jayeva, AELLCA loyihasi koordinatori Nigora Karimova hamda ingliz tili loyihalari koordinatori Mashxura Tursunova qatnashdi.
Uchrashuvda universitet tomonidan rektor I. Tuxtasinov, ilmiy ishlar va innovatsiyalar bo‘yicha prorektor O. Yusupov, xalqaro hamkorlik bo‘limi boshlig‘i X. Yo‘ldashev, 3-ingliz tili fakulteti dekani I. Xaydarov hamda 2-ingliz tili fakulteti dekani Z. Bazarov ishtirok etdi.
Tadbir davomida universitet faoliyatiga oid taqdimot o‘tkazilib, rektor I. Tuxtasinov tomonidan oliygohning asosiy yutuqlari, xalqaro aloqalari va zamonaviy ta’lim jarayonlari haqida atroflicha ma’lumot berildi.
Muloqot jarayonida ingliz tili o‘qituvchilarining malakasini oshirishga qaratilgan tashabbuslar, xususan, Markaziy Osiyoda ingliz tilini rivojlantirishga yo‘naltirilgan AELLCA loyihasi, Britaniya universitetlari bilan inklyuziv ta’lim yo‘nalishida hamkorlikni kengaytirish, shuningdek, til sohiblarini ta’lim jarayoniga jalb etish masalalari muhokama qilindi.
Uchrashuv yakunida tomonlar o‘rtasida istiqbolli loyihalarni amalga oshirish va hamkorlikni yanada mustahkamlash yuzasidan kelishuvga erishildi.

Visit of British Council Representatives to UzSWLU
On April 28, a meeting was held at the Uzbekistan State World Languages University with a delegation of the British Council led by Adrian Chadwick, Director for the Wider Europe region.
The delegation included Michael Houlgate, Director of the British Council in Uzbekistan; Jamila Gulmova, Deputy Director; Sadoqat Khojayeva, Project Manager; Nigora Karimova, AELLCA Project Coordinator; and Mashkhura Tursunova, English Language Projects Coordinator.
The meeting was attended on behalf of the university by Rector I. Tukhtasinov, Vice-Rector for Research and Innovation O. Yusupov, Head of the International Cooperation Department X. Yuldashev, Dean of the 3rd English Faculty I. Khaydarov, and Dean of the 2nd English Faculty Z. Bazarov.
During the event, a presentation on the university’s activities was delivered. Rector I. Tukhtasinov provided detailed information about the university’s key achievements, international partnerships, and modern educational processes.
The discussion focused on initiatives aimed at improving the qualifications of English language teachers, particularly the AELLCA project designed to develop English language education in Central Asia, expanding cooperation with British universities in inclusive education, and involving native speakers in the teaching process.
At the conclusion of the meeting, the parties reached agreements on implementing promising projects and further strengthening cooperation.