Bugun O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti huzuridagi Ilmiy kengashning navbatdagi majlisi bo‘lib o‘tdi.
Unda Axmedova Aziza Komilovnaning 10.00.04 – Yevropa, Amerika va Avstraliya xalqlari tili va adabiyoti ixtisosligi bo‘yicha filologiya fanlari doktori (DSc) ilmiy darajasini olish uchun tayyorlagan “Sinkler Lyuis nasrida badiiy obraz psixologizmi poetikasi” mavzusidagi dissertatsiya ishi muhokama qilinib, muvaffaqiyatli himoya qilindi.
Ilmiy kengash a’zolari tomonidan dissertatsiya ishining ilmiy yangiligi, nazariy va amaliy ahamiyati yuqori baholanib, talabgorga filologiya fanlari doktori (DSc) ilmiy darajasini berish to‘g‘risida tegishli qaror qabul qilindi.

Успешно защищена докторская диссертация (DSc) по филологическим наукам
Сегодня состоялось очередное заседание Учёного совета при Узбекском государственном университете мировых языков.
В рамках заседания была рассмотрена и успешно защищена диссертационная работа Ахмедовой Азизы Камиловны на тему «Поэтика психологизма художественного образа в прозе Синклера Льюиса», представленная на соискание учёной степени доктора филологических наук (DSc) по специальности 10.00.04 – Языки и литература народов Европы, Америки и Австралии.
Члены Учёного совета высоко оценили научную новизну, теоретическую и практическую значимость диссертационного исследования и приняли соответствующее решение о присуждении соискателю учёной степени доктора филологических наук (DSc).