O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida filologiya fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun dissertatsiya himoyasi bo‘lib o‘tdi.
10-avgust kuni Alimov Tohir Egamshukurovichning 10.00.13 – Qiyosiy va chog‘ishtirma tilshunoslik ixtisosligi bo‘yicha “O‘zbek, nemis, rus tillarida maishiy leksikaning semantik va funksional xususiyatlari” mavzusidagi dissertatsiya ishi himoya qilindi.
Himoya jarayonida universitet rektori Ilxomjon Tuxtasinov, rasmiy opponentlar ishtirok etdi.
Himoya davomida dissertatsiya mavzusining dolzarbligi, ilmiy yangiligi va tadqiqot natijalari yuzasidan fikr-mulohazalar bildirilib, tadqiqotchi tomonidan berilgan savollarga javoblar tinglandi.

В УзГУМЯ состоялась защита PhD-диссертации
В Узбекском государственном университете мировых языков состоялась защита диссертации на соискание учёной степени доктора философии (PhD) по филологическим наукам.
10 августа состоялась защита диссертационной работы Алимова Тахира Эгамшукуровича по специальности 10.00.13 – Сравнительное и сопоставительное языкознание на тему «Семантические и функциональные особенности бытовой лексики в узбекском, немецком и русском языках».
В защите приняли участие ректор университета Ильхомжон Тухтасинов и официальные оппоненты.
В ходе защиты были высказаны мнения и предложения относительно актуальности темы диссертации, её научной новизны и результатов исследования. Также были заслушаны ответы исследователя на поставленные вопросы.