Tyutor lavozimiga talabgorlar bilan suhbat jarayonlari olib borildi
Bugun, 11-avgust kuni O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetida tyutor lavozimiga hujjat topshirgan talabgorlar bilan suhbat jarayonlari o‘tkazildi.
Suhbatlar Yoshlar masalalari va ma’naviy-ma’rifiy ishlar bo‘yicha birinchi prorektor Valijon Sadiyev hamda mas’ullar tomonidan olib borildi.
Unda talabgorlarning kasbiy bilim va ko‘nikmalari, talabalar bilan ishlash tajribasi, muloqot madaniyati hamda tyutorlik faoliyatiga oid qarashlari baholandi.
Shuningdek, nomzodlarning talabalar bilan samarali ishlash, ularning muammolarini o‘rganish, ta’lim va tarbiya jarayonidagi faolligini qo‘llab-quvvatlash borasidagi yondashuvlariga e’tibor qaratildi.
Suhbat davomida talabgorlarning tyutorlik faoliyatiga munosabati, mas’uliyatni his etishi va jamoa bilan ishlash qobiliyati ham ko‘rib chiqildi.

В университете проведены собеседования с кандидатами на должность тьютора
Сегодня, 11 августа, в Узбекском государственном университете мировых языков состоялись собеседования с кандидатами, подавшими документы на должность тьютора.
Собеседования проводили первый проректор по вопросам молодежи и духовно-просветительской работе Валиджон Садиев и ответственные сотрудники.
В ходе собеседований оценивались профессиональные знания и навыки кандидатов, опыт работы со студентами, культура общения, а также их взгляды на деятельность тьютора.
Особое внимание было уделено подходам кандидатов к эффективной работе со студентами, изучению их проблем, а также поддержке их активности в образовательном и воспитательном процессе.
Кроме того, в ходе собеседования рассматривались отношение кандидатов к тьюторской деятельности, чувство ответственности и способность работать в команде.